Gündem

Koruge Boru Özellikleri

26/10/2020, 12:17

Korige Boruları; TS EN 13476-1 ve DIN 16961-16566 standartlarına göre Ø100`den 2600 çapa, SN4 ve SN8 sınıflarında kendinden muflu ve manşonlu olarak üretilmektedir. Koruge boru fiyat avantajı ve taşıma avantajından dolayı tercih edilen boru çeşididir.


Tüm çaplarda kendinden muflu olarak üretildiğinden, ekstra manşon gerektirmez ve işçilikten tasarruf sağlar.


Polietilen hammaddesinden imal edildiğinden; korozyona karşı dayanıklı, aşınmaya karşı yüksek mukavemet ve kimyasallara karşı mükemmel bir direnç gösterdiğinden uzun ömürlü kanalizasyon sistemleri için ideal bir üründür.


Korige Borular muflu contalı yada manşon contalı olarak birleştirilirler. Her türlü şantiye ortamında kolaylıkla montaj yapılabilir.


0,5 bar basınca kadar kesin sızdırmazlık sağlanır. Bu sayede kanalizasyon atıkları yeraltı sularına sirayet etmez. Teleskobik istifleme ile stoklamada ve taşımada kolaylık sağlar.


Korige Borular çok hafif aynı zamanda darbelere karşı mukavemetlidir. Nakliye ve stoklama esnasında fire vermez. Korige Boru hafif olduğundan döşeme esnasında ağır donanımlara ihtiyaç duyulmaz.


Koruge Boru kolay birleştirme metotları sayesinde diğer boru malzemelerine göre proje hızı daha fazladır. Koruge Borunun iç yüzeyi açık renkli olarak imal edildiğinden, istendiğinde şebeke içinin kamera ile kontrol edilebilmesine olanak sağlar.


Korige Borular diğer boru malzemelerine göre hidrolik pürüzlülüğü çok düşük olduğu için kanalizasyon sisteminde çap optimizasyonuna gidilerek bir düşük çap seçilip kullanılabilmektedir.


Böylece proje maliyeti düşürülebilmektedir. İç yüzeyin pürüzsüz olması, sistemdeki katı parçacıkların boru yüzeyine yapışmasına engel olur ve zamanla oluşabilecek kesit daralmaları engellenmiş olur.