Koruge Boru Muflu

Koruge Boru Fiyatları Çapları Özellikleri

28/10/2020, 10:48

Koruge borular sn4 ve sn8 olarak ifade edilir. Koruge borular muflu ve mufsuz olarak altışar metre (1 boy koruge boru 6 mt) olarak üretilir.  Sn4 ve SN8  yük ve halka sertlik sınıfını ifade eder. Halka sertlik sınıfı SN, 2, 4, 6, 8 seriden en yakın nominal halka sertlik değerine yuvarlanmış bir değerdir. Test tezgahları üzerinde deneysel olarak elde edilen hesaplaması için temel veriler, test örneğinin uzunluğunun yanı sıra, test numunesinin% 4'lük deformasyonuna karşılık gelen yük ve gerinimdir. Bir grup borudan alınan numuneler üzerinde elde edilen halka sertliğinin (kN / m2 cinsinden) üç değerinin aritmetik ortalaması, standart seriden en yakın en düşük değere yuvarlanır.

 

Böylece, halka sertliği sınıfı, yanal direnç dikkate alınmadan, dikey çapının% 4 deformasyonu ile borunun birim yüzey alanı başına izin verilen maksimum yükü gösterir.

 Esneme özelliğinden dolayı zemin hareketlerine uyum sağladığından deprem, trafik yükü vb. yer hareketlerinden olumsuz etkilenmezler.Koruge borular manşon - elastomerik conta bağlantı yöntemi ile birleştirildiğinden ilgili standartlarda belirtilen basınç değerinde (0,5 bar) sızdırmazlık sağlar. Bu sayede çevre dostu olarak doğanın korunmasına yardımcı olur. Hafif olması ve birleştirme kolaylığı sayesinde DN300`e kadar boruların döşenmesinde ağır ekipmanlara ihtiyaç duyulmaz. Koruge boruların iç yüzeyleri açık renk(sarı) olarak imal edilmek süretiyle kamera ile izlenebilirliğine olanak sağlanmaktadır. Dış yüzey UV katkılı siyah renkte olup güneş ışınlarından etkilenmez. Sıcaklık değişimlerine karşı dirençlidir. %100 geri dönüşümlü malzemeden üretilir çevre dostudur. Koruge borularının ömrü en az 50 yıldır. Koruge borular hafif olmalarından dolayı nakliye ve istiflemede kolaylık ve ekonomiklik sağlamaktadır. İç içe konularak teleskobik stoklama ve nakliye yapılabilmektedir.İç yüzeyleri diğer malzemelere göre daha az pürüzlü olması, akışkanın sürtünme yüzeyini azaltarak laminer akış sağlar ve ayrıca kesik daralması riskini ortadan kaldırmaktadır. Sızdırmazlık özelliği sayesinde içerisindeki atık suların yeraltı su kaynaklarımızın kirlenmesini önler.

Koruge boru fiyatları çok avantajlıdır. Rakiplerine göre zaman ve uygula kolaylığından dolayı  100 mm  sn4 muflu koruge boru, 150 mm sn4 muflu koruge boru,200 mm sn4 muflu koruge boru,300 mm  sn4 muflu koruge boru,400 mm sn4  muflu koruge,500 mm sn4 muflu koruge,600 mm sn4 muflu koruge boru,800 mm sn4 muflu koruge boru,1000 mm sn4 muflu koruge boru olarak  cazibeli  kanalizasyon sistemlerinde kullanılır.  SN4  koruge borular daha çok alt yapı  konalizasyon  sistemlerinde  kullanılır. 100 mm  sn8 muflu koruge boru, 150 mm sn8 muflu koruge boru,200 mm sn8 muflu koruge boru,300 mm  sn8 muflu koruge boru,400 mm sn8  muflu koruge,500 mm sn8 muflu koruge,600 mm sn8 muflu koruge boru,800 mm sn8 muflu koruge boru,1000 mm sn8 muflu koruge borular altyapı daha çok mukavemet gerektiren yerlerde kullanılır.